Яхт тур Хорватія – серце Адріатики
День 1
Маршрут: Спліт
Приліт до аеропорту спліт, всі учасники дістаються громадським транспортом або замовленим трансфером до яхт марини.
Заселяємось на яхту близько 17:00. Учасники туру проводять спільну закупівлю продуктів, капітан проводить інструктаж з безпеки та залежно від часу або залишаємось на нічліг у марині або йдемо в море на стоянку “під зірками”.
Спліт – друге за величиною місто та центральний курорт Хорватії, розташований між містами Дубровник та Задар, що розділяє Далмацію на дві частини.
Тут архітектурні пам’ятки 15 століття стоять поряд із сучасними спорудами зі скла та бетону, а давня міська площа оточена сучасними бутіками. До речі, історичний центр міста включено до Списку світової спадщини ЮНЕСКО.
Пам’ятки Спліту: палац Діоклетіана, собор Святого Домнія, Перистиль – палацова споруда римської епохи, Храм Юпітера, руїни римської Салони, Кафедральний собор, Золоті та Срібні ворота. Обов’язково варто побачити національний парк Плітвіцькі озера, а також парки Корнаті чи Крк.
День 2
Маршрут: Спліт – Шолта – Віс
Вранці вирушаємо у бік острова Шолта – острови іллірійських легенд, античних рибних ставків, багатої морської традиції та незайманої природи.
На острові збереглися руїни давньоримських споруд у затоці Нечуям та Родачі. Бенедиктинський монастир недалеко від Стоморська, найдавніше поселення острова – село Грохот зі старовинними будинками, невеликий замок сімейства Марчі, збудований у 18 столітті, розташований у Маслиниці, зараз це розкішний бутік-готель класу люкс Martinis-Marchi.
Відвідувачів чекає і безліч відокремлених бухт, а також прогулянки середземноморським лісом, яка приведе Вас до найвищої точки, Велика стража (237 м). Серед незайманої природи прихований символ цього маленького острова – чувита, невелика сова, голос якої іноді порушує тишу шолтанської ночі.
На нічліг переходимо на острів Віс.
День 3
Маршрут: Віс – Вела Лука
Після сніданку вирушаємо гуляти островом Віс.
Це невеликий острів, розташований найбільш віддалено від материка в порівнянні з іншими островами. На острові багато пляжів на будь-який смак: як обладнані, з розвиненою інфраструктурою, так і самотні, дикі.
У місті збереглася значна історична забудова, а безперечна його домінанта – Францисканський монастир.
В околицях Віса варто оглянути руїни давньогрецької колонії Ісса, що збереглися до наших днів.
Неподалік міста — руїни зміцнювальних споруд часів правління Венеції. Особливу цікавість викликає Блакитна печера Modra spilja, розташована на невеликому острівці Бішево поряд із Коміжем, з унікальним освітленим гротом.
Удосталь нагулявшись, переходимо до острова Вела Лука, тут же і залишимося на нічліг.
День 4
Маршрут: Вела Лука – Ластово
Сьогодні наша поїздка триває на острові Корчула у мальовничому місті Вело Лука.
Вела Лука – це найбільше місто на острові Корчула. Він розташований на західній стороні, в центрі дев’ятикілометрової затоки, яка є безпечним портом для моряків.
На вході до затоки на маленькому острові є найкрасивіший пляж Адріатики за версією британського видання “Дейлі Телеграф”. Значна частина острова вкрита сосновими лісами.
Якщо ви хочете насолодитися культурними та історичними особливостями цього портового міста, рекомендуємо прогулятися центром міста. Тут ви побачите парафіяльну церкву Святого Йосипа (Святого Йосипа), побудовану у 1848 році.
У культурному центрі розташований старий палац Франулович Репак, де можна відвідати музеї, виставки та галереї. Кулінарна різноманітність цього міста складається не тільки зі свіжої риби, але й з фірмових страв, приготованих з інжиру та цитрусових, а також вина та оливок – оливки, які є одними з найважливіших культур у Вела-Луці.
Обов’язково радимо спробувати в одному з місцевих ресторанів. На північ міста Ви знайдете печеру Vela spilja (Великий грот), заселену понад 20 000 років тому. Археологічні знахідки, такі як керамічні вироби, свідчать про раннє поселення регіону.
У розпал сезону багатьох відвідувачів приваблюють чудові пляжі та приховані бухти. Саме тут ви знайдете чудові місця для дайвінгу та підводного плавання.
Відпочиваючі також можуть насолодитися пішохідними або велосипедними прогулянками виноградниками та оливковими гаями.
Також влітку на вулицях Вела Луки проходить лицарська гра “морешка”, відома з XV століття, але до наших днів збереглася тільки в Хорватії.
Щороку 24 червня проводиться регата на честь Св. Джона, у липні та серпні багато концертів та виставок, рибальські вечори, фольклорні та музичні заходи, на які можна несподівано потрапити до нашого яхт туру.
Далі наш тур на яхті продовжується на південь і наступний пункт – архіпелаг Ластово. Ночівля.
День 5
Маршрут: Ластово – Оребич
Прокидаємося і насолоджуємося неймовірними видами архіпелагу Ластово.
Він становить 46 островів, але заселені лише Ластово та Прежба.
Основними визначними пам’ятками острова є собор Святих Косми та Даміана, збудовані у 14 столітті. Святого Владія Севестийського було збудовано у 12 столітті, каплиця Святого Іоанна 1607 року побудови.
На архіпелазі налічується понад 40 церков і каплиць, але, на жаль, багато хто з них, на жаль, до наших днів практично не зберігся. Крім храмів варто звернути увагу на так звані фумари – споконвічно острівна пам’ятка, яка не зустрічається ніде.
Фумари — оригінальні димарі, схожі за своїми контурами на мінарети.
Переходимо до Оребича. На нічліг зупинимося тут.
День 6
Маршрут: Оребич – Паклінські острови – Хвар
День сьогодні буде дуже насичений. Починаємо з погляду міста Оребич.
Це місто на півострові Пелешац, яке зручно розташувалося біля підніжжя гори Святого Іллі, найвищої точки в регіоні. У Морському Музеї Оребича зберігається багата колекція моделей кораблів, картини, старовинні карти та навігаційне обладнання.
Основні визначні пам’ятки Оребича – це Францисканський монастир на горі Святого Іллі, звідки відкривається чудовий краєвид на море та прилеглі острови, і церква Святої Діви Ангелів 15 століття з парком з цитрусових дерев.
Можна також відвідати церкву Святої Діви Кармен або здійснити винний тур старовинними погребами на околицях Оребича.
Нагулявшись, вирушаємо до Паклінських островів.
Вони є групою вапнякових островів та скель в Адріатичному морі. Розташовані за кількасот метрів на південь від міста Хвар. Всього до архіпелагу входить 21 скель та островів. Протяжність ланцюга островів становить близько 10 км, а найвища точка становить 94 метри.
Іноді ці острови називають “пекельними”. Цю цікаву назву вони отримали ще в давнину, коли тут варили спеціальну смолу для просочення корабельної деревини, і острови постійно завалювало чорним димом, що надавало їм схожості з пеклом.
До того ж, хорватською мовою “смоляною” пишеться так само як “пекельна”, що і призвело до масової помилки про “Пекельні острови”. В даний час острови стали популярними серед любителів дайвінгу, підводного полювання та водних видів спорту.
На нічліг переходимо на острів Хвар.
День 7
Маршрут: Хвар – Спліт
Новий день, нові пригоди. Досліджуємо місто Хвар.
Воно оточене масивними середньовічними стінами, що добре збереглися, побудованими в 16 столітті. Його знаменитий собор Святого Стефана, Палац Архієпископа та найбільша у Хорватії центральна площа міста, звана П’яцом, приваблюють сюди безліч туристів.
Інша визначна пам’ятка Хвара – це церква і фортеця Святої Марії, побудована в 13 столітті в місті Елса на північному узбережжі острова.
Цікаво відвідати ще одне історичне місто Старий Град на північно-західному узбережжі Хвара. Тут можна побачити давньоримські барельєфе і мозаїки, що чудово збереглися, а також відвідати ранньохристиянську церкву Святого Іоанна.
До 17:00 повинні прибути в яхт марину Спліта, де на нас чекає прощальний вечір і останній ночівля на борту яхти.
День 8
Маршрут: Спліт
О 9:00 виселення з яхти та дорога до аеропорту з купою незабутніх емоцій, телефоном заповненим чудовими фотографіями та невеликим сумом, що наша морська подорож завершилася.
Проте ми будемо з нетерпінням чекати Вас у наступному яхт турі!
Зверніть увагу: Програма туру може коригуватися, а послідовність локацій за маршрутом змінюватися за рішенням капітана відповідно до погодних умов.