Десять аргументів для тих, хто сумнівається
Щорічно більше 25 мільйонів людей у всьому світі вибирає круїзний відпочинок, більшість, причому, ходять до круїзів регулярно, в Америці чи Європі не рідкість зустріти людей, які здійснюють свій сотий круїз. У нашій країні ми спостерігаємо зростання інтересу до круїзів, але все одно це кілька десятків тисяч людей на рік, порівняно з мільйонами, які відвідують Туреччину або Єгипет.
Ми любимо круїзи, багато років успішно продаємо їх, і вирішили написати невеликий лікнеп для тих, хто не до кінця розуміє, що таке круїз.
1. Насамперед це зручно. Щодня — новий порт, без стомлюючих переїздів, зборів валіз, черг в аеропортах та ін. Вдень ви гуляєте в гарному місті, увечері вечеряєте на борту в розкішному ресторані, дивіться яскраве шоу, випиваєте в барі, спите в затишній каюті, і наступного ранку ви в новому місті чи навіть країні. За 7 днів ви відвідаєте 5-6 міст, які на машині чи літаку ви не відвідали б і за 2-3 тижні. Більше того, є такий нюанс, як погана погода, що круїз вирішує переїздом в інше місто, а так приїхали ви в одне місце, а там дощ тиждень. і все, відпочинок зіпсований.
3. Це смачно. Навіть на самому недорогому кораблі вас годуватимуть краще, ніж у середньому готелі 5* у Туреччині, Греції чи Єгипті. Якщо почитати відгуки про готелі в цих країнах, то більшість питань стосуються теми чи дають м’ясо і скільки видів ?. А ось у відгуках про круїзи обговорюють питання “кілька разів були на обід креветки або на вечерю лобстери”. До того ж на кораблях якість їжі дуже висока, виключені несвіжі продукти та отруєння з цим пов’язані, так як у такому разі доведеться весь корабель закривати на карантин, а кому це потрібно 63~60
4. Це яскраво. Всі звикли до анімації в Туреччині, щовечора після вечері всі дивляться на турецькі ночі » або «китайський цирк». На круїзних же лайнерах теж після вечері на вас чекає шоу, але іншого рівня, з професійними артистами, дорогими костюмами та відомими сценаристами. Просто круїзні компанії можуть витратити кілька мільйонів доларів на постановки своїх шоу, ви побачите справжні бродвейські мюзикли, за які в Нью-Йорку чи Лондоні доведеться заплатити не менше 100 доларів за квиток, тут уже все включено. Деякі шоу, наприклад, Cirque du Soleil на новому лайнері MSC Meraglivia, оплачуються додатково, але ціни доступні — 15 євро.
5. Це пізнавально. Головна наша біда — знання англійської, але якщо хоча б мінімальний рівень володіння мовою є, круїз для вас стає в рази цікавішим. Перед кожним портом проходять лекції з історичними даними про це місто, на борту виступають відомі лектори з різних тематиків (від підводної флори або виноробства до історії мистецтва або комп’ютерної грамотності), щодня проходить багато курсів. від кулінарних до вишивання хрестиком, без жартів:).
6. Круїз — це модно та молодіжно. Можливо, раніше круїзний відпочинок і був долею пенсіонерів, а тепер на кожному лайнері половина публіки — це сім’ї з дітьми, підліткові клуби обладнані останніми версіями PSP, а самі лайнери стали взірцями інновацій — від роботів-барменів, додатків для управління всім вашим відпочинком на борту і до картингу та аеротруби (спробувати невагомість на собі). На останніх лайнерах стоять апарати для селфі, які відразу відправляють фото на вказану вами адресу, в якій точці світу ви не були б.
7. Круїз — це здорОво (від слова здоров’я). На відміну від готельного відпочинку, коли ви переважно лежите і їсте, в круїзі ви багато рухаєтеся, адже кожен день — новий порт. До того ж усі лайнери обладнані хорошими тренажерними залами, саунами, лазнями, спа-салонами, а деякі кораблі — гірками для скелелазіння, аквапарками, льодовими катками, майданчиками для тенісу або баскетболу, біговими доріжками, так що якщо ви любите спорт, у круїзі ви не почуватиметеся обділеними. А як спиться у круїзі! Свіже морське повітря, легке похитування, багато вражень — все це сприяє здоровому сну.
8. У круїзі високий шанс знайти нових друзів або другу половину. У будь-якому готелі завжди є плинність відвідувачів — хтось тільки приїхав, а хтось уже їде. У круїзі ви разом з усіма з першого до останнього дня, тому на третій день ви вже починаєте вітатися з людьми за сусідніми столиками, обмінюватися враженнями або домовлятися про спільні екскурсії. Ну і не забувайте про десяток барів, дискотеку, вечірки для самотніх — все це дуже об’єднує людей.
9. Круїз — це розкішно. Ось коли ви останній раз одягали гарну сукню в підлогу або смокінг з метеликом? А якщо ви не любите ходити в театр? Ми живемо під час тотального спрощення — мови, манер, одягу, у тому числі на відпочинку. Круїз, очевидно, залишився одним з останніх місць, де ви можете гарно одягнутися, адже на капітанський прийом усі пасажири привозять свої найкращі вбрання, всіх пригощають шампанським, фотографують із капітаном — це все ж таки не з мавпочкою на набережній зробити фото. Але знову ж таки, якщо ви не хочете везти костюми, виберіть круїзну компанію без формальних вечорів, наприклад NCL.
10. Не слухайте порад тих, хто не був у круїзах, тому що круїзні міфи стійкі. «Качає» — якщо ви можете витримати поїздку на машині нашими дорогами, круїз вам не страшний. «Обмежений простір» — ви за тиждень не оминете всі бари, ресторани, магазини на борту. «Ми всі потонемо» — човнів вистачить усім, і шансів на автомобільну подію набагато більше, ніж на круїзне. «Тиждень тільки на кораблі» — ви на кораблі спите, а вдень ви у Барселоні, Монако чи Венеції.
Головна наша порада — виберіть правильну круїзну компанію і лайнер. Це нелегко, саме тому в США, де люди самостійніші, майже 85% круїзів продається через турагенства, тому що розібратися в чотирьох сотнях круїзних лайнерів, їх каютах, палубах, сезонах, цінах досить непросто.