Коли ми вирушаємо в морський круїз, то думаємо в першу чергу про розваги і комфорті, про нові емоції та враження, про радість відкриттів. Але, безпеку на яхті – це теж дуже важливо! Яхта – це транспортний засіб, і тут є свої правила і обмеження, які потрібно дотримуватися.
Яхтинг – це безпечно, але тільки якщо ви дотримуєтеся базових правил і норм. В іншому випадку ви ризикуєте перетворити свій відпочинок в небезпечну гру.
Тут ми розглянемо базові рекомендації, які допоможуть вам почувати себе в безпеці на борту судна. Дуже важливо ознайомиться з ними заздалегідь, і розуміти ризики і небезпеки, тому що під час надзвичайної події здатність мислити раціонально різко знижується.
Перед відплиттям шкіпер обов’язково проводить інструктаж з техніки безпеки, і його ОБОВ’ЯЗКОВО потрібно слухати уважно від початку і до кінця, тому що від цього залежить в першу чергу ваша безпека.
Отже, ось деякі з базових рекомендацій на тему «безпека на яхті»:
Як запобігти травму?
- На поверхні палуби є різні стирчать Железино деталі, так що переміщаючись, обов’язково дивіться під ноги, щоб не спіткнутися об них і не випасти за борт.
- Коли ви проходите майстер-клас з управління судном, ви точно будете працювати з канатами. Щоб не пошкодити руки, обов’язково одягніть рукавички.
- Спускайтеся по трапу тільки вперед спиною, інакше ви ризикуєте впасти.
- Обов’язково користуйтеся сонцезахисним кремом. У відкритому морі на сонці можна дуже швидко обгоріти і отримати тепловий удар, тому, щоб так не вийшло, користуйтеся кремом і накривайте голову.
- Ні в якому разі не ходіть по палубі з гарячою водою (окропом).
- Завжди уважно стежте за переміщенням гику (див. Рис. Нижче), оскільки він може нанести серйозну травму.
- Якщо у вас довге волосся, краще зібрати їх в пучок, а довгі нігті – підстригти, щоб вони не потрапили в рухомі механізми.
- Ні в якому разі не відштовхуйтеся від пірса (або іншого судна ногами), ви можете легко втратити рівновагу і впасти.
Що робити в шторм?
Навіть в високий сезон в море бувають шторми. У більшості випадків перед штормом дме сильний вітер – до 20 вузлів. Під час шторму всі пасажири повинні бути в рятувальних жилетах (ви повинні точно знати, де знаходиться ваш рятувальний жилет, щоб не шукати його в останній момент).
- Обов’язково пристебніться, надягаючи обв’язку, інакше вся система не буде працювати. Спершу надягайте обв’язку, а потім жилет.
- Якщо яхту сильно хитає на хвилях, не потрібно намагатися втриматися на ногах, можна стати на карачки, і міцно триматися за щось добре закріплене.
- Якщо ви не вмієте плавати, не купайтеся в рятувальному жилеті. Деякі з них – одноразові.
Що робити, якщо людина випала за борт?
- Якщо ви побачили людину за бортом, обов’язково голосно сповістіть про це шкіпера, і намагайтеся не упускати цю людину з поля зору.
- Киньте людині за бортом рятувальний круг, або щось таке, що не тонути і допоможе йому залишатися на поверхні води.
- Натисніть кнопку сигналу тривоги (МОВ).
Якщо ви самі впали за борт, постарайтеся кричати якомога голосніше, щоб сповістити людей на судні, і так, щоб вас помітили. Безпека на яхті в море – понад усе!
Як уникнути пожежі?
- Не варто палити на борту, це можна робити тільки на палубі, ні в якому разі не в каютах, а взагалі краще дочекатися виходу на берег.
- Якщо під час готування, загорілося масло на сковороді, що не тушкуйте його водою, постарайтеся накрити його кришкою, щоб перекрити доступ повітря, і перекрийте газ.
- Якщо на борту сталася пожежа, сповістіть про це шкіпера і скористайтеся для гасіння вогнегасником (ви повинні точно знати, де він знаходиться).
Як подавати сигнал про допомогу?
- Міжнародний сигнал (SOS) можна подавати тоді, коли зник чоловік, або судно тоне. Для цього скористайтеся кнопку Distress, або рацією, (канал 16).
- На борту є спеціальний прилад для відсилання сигналу на супутник – EPIRB. Також є система SART, вона працює автоматично.
- Для подачі сигналу лиха, можна використовувати димові шашки, сигнальні ракети, або фальшфеєри, димопатрони.
- Panpan – сигнал по рації, якщо потрібна негайна евакуація людей.
- При евакуації на рятувальний пліт потрібно захопити їжу, воду, документи, рацію, EPIRB і SART.
Додаткові поради з безпеки
- Перед тим, як відплисти з марини, закрийте всі люки, закріпіть всі свої речі (щоб не впали), і шафки.
- При швартуванні, ті, хто не бере участі в процесі, не повинні знаходиться на палубі.
- Коли яхта дрейфує у відкритому морі, людям заборонено купатися, інакше ви ризикуєте не наздогнати своє судно.
- Заборонено плавати на надувному човні з мотором без весел.
Дотримуючись цих базових правил, дотримуйтесь безпеку на яхті і відпочинок в море пройде вам в радість. Вдалого вам плавання!
Щоб зв’язатися з нами і отримати кваліфіковану консультацію переходите за цим посиланням. Будемо раді допомогти
6 Replies to “Безпека на яхті. Базові правила”
13.09.2022
20.05.2023
16.05.2023
20.05.2023
10.01.2024
13.01.2024