Парусна яхта oceanis 46. 1

Як виглядає побут на яхті під час круїзу?

Одине з головних питань, яке задають новачки можна сформулювати так: «де люди сплять, як їдять, і куди ходять в туалет під час туру на яхті?» Одним словом, як виглядає побут на яхті. Тим, хто жодного разу не був в подібних подорожах складно уявити собі, як можуть нормально уживатися на борту невеликого 12-метрового судна аж 8 осіб. Тому наша стаття – про побут на яхті: як виглядають каюти, що там є, де знаходиться кухня, їдальня і туалет, і як взагалі виглядає звичний життя на такому судні.

Відразу відзначимо, що тут ми розглядатиме саме круїзну яхту, оскільки гоночна яхта – це спортивне судно, і воно не підходить для туристичних круїзів.

Якщо коротко, то яхта – це мобільний мікроотель, в якому є всі необхідні складові для базового комфорту. Можна сказати, що це – невеликий, але продуманий будинок, в якому є індивідуальні каюти (спальні), вітальня (кают-компанія), камбуз (кухня), а також санвузли та душові. Крім того, є загальні простору, де ви можете проводити вільний час – палуба, кокпіт і його задня платформа.

Каюти розташовані в передній частині судна. Як правило, вони двомісні, а для одного тут взагалі повно місця. Висота стель на яхті приблизно відповідає тому, до чого ми звикли в звичайних будинках, тобто ви можете нормально ходити в повний зріст. Кожен квадратний сантиметр площі яхти продуманий, і простір використано максимально функціонально, так що місця в проходах трохи, але все ж досить для нормального пересування. Тут все просто: чим більше яхта (зовні), тим більше там вільного місця в каютах, в камбузі на кокпіті і т.д, але навіть на невеликих судах його цілком достатньо.

Крім ліжка в каюті є також тумбочки і шафки, де ви зможете розмістити свої речі під час круїзу. Так само в каюті знаходиться вогнегасник, і ваш індивідуальний рятувальний комплект на випадок аварії. Крім того, на яхті є централізоване електрику і стандартні розетки на 12В і 220В (220В працює тільки, коли яхта стоїть в марині, в решту часу – живлення автономне від акумуляторів 12В), так що ви зможете зарядити тут свій телефон, комп’ютер, або інше електрообладнання. В основному в каютах сплять і відпочивають, а вільний час проводять на палубі, в кокпіті, або інших приміщеннях загального користування. Побут на яхті може здатися досить незвичним, але насправді, до цього швидко адаптуєшся.

У каютах не так багато місця, але тут можна цілком комфортно розташуватися

Центральна частина яхти – найпросторіша. Тут знаходиться кают-компанія і кухня (камбуз). Дуже часто вони поєднані і це – найбільше приміщення на борту. У кают-компанії можуть нормально розташуватися на загальну трапезу всі пасажири, які є на борту. На яхтах великого розміру (20 і більше метрів), є кілька кают-компаній, щоб гостям було зручніше.

Що стосується камбуза на яхті, то тут все дуже компактно і ергономічно, як і в каютах, але при цьому є все що потрібно, як на звичайній кухні. У будь-якому випадку в камбузі буде плита, холодильник, мийка, полки для розміщення продуктів, посуду і іншого кухонного приладдя. Що стосується водопостачання, то на будь-який яхті є бак для прісної води. Він досить великий, але не безмежний.

Стандартного запасу на 250-500 літрів має вистачити всім на пару днів, включаючи душ (запаси води можна поповнювати в маринах), тому воду на борту потрібно витрачати дуже економно. Оскільки яхта на ходу може помітно кренитися, а море може трохи штормити, всі речі на борту потрібно добре кріпити, а ящики надійно закривати. Але навіть у сильний шторм для чайника і каструлі є спеціальні кріплення, так що нічого нікуди не полетить.

У камбузі і кают-компанії можуть розташуватися відразу всі пасажири

А тепер, поговоримо про головне! Наша розповідь про побут на яхті буде неповним без опису туалету та душу. На будь-який яхті є туалет, точніше кілька туалетів та душових. Зазвичай при проектуванні виходять з того, щоб на кожних двох пасажирів був один санвузол. Туалет на судні – це досить складна система, вона прокачується прямо в море і працює не з прісною, а з солоною водою.

Саме тому туалет працює тільки у відкритому морі (кілька миль від берега). На стоянці в марині користуватися ним категорично заборонено. Тут дуже важливо запам’ятати два правила:

  • В туалет заборонено викидати туалетний папір (його конструкція не призначена для цього і швидко заб’ється). Звичайно ж ніхто не хоче чистити забився туалет, та й коштує це не дешево.
  • Не можна залишати клапан промивання туалету відкритим надовго. В цьому випадку солона вода переповнить унітаз і поллється на підлогу. Щоб цього не сталося, потрібно слідувати інструкціям, які описані на спеціальних табличках тут же.

У душа на яхті теж є свої особливості. Він вмикається і вимикається як звичний всім душ у ванній, в ньому теж є гаряча вода, але потрібно не забувати відкачувати воду, щоб не стояти в ній по пояс, а після завершення процесу – відкачати все повністю. Для цього служить кнопка зливу. Оскільки вона може бути навіть на підлозі, краще знайти її завчасно, щоб потім не шукати навпомацки.

Душ і туалет – в одному приміщенні, найчастіше у кожної каюти є один санвузол

Також на борту є робоче місце для шкіпера і куточок штурмана з навігаційним обладнанням, системами аварійної сигналізації і системами управління ходом судна. Дуже часто під час круїзів пасажирам пропонують розвага – майстер-клас з управління яхтою, так що ви теж зможете отримати базовий навик роботи з цим обладнанням.

З першого погляду здається, що все тут дуже маленьке і незручне, і побут на яхті досить суворий. Але це зовсім не так, оскільки навіть незважаючи на компактність, ви можете нормально пересуватися і користуватися всіма пристроями і системами.

Ну а якщо ви зовсім не можете без великого простору, краще буде орендувати катамаран. Там при аналогічній довжині, все буде більше і просторіше, мінімум на 50%, однак за це доведеться доплатити, теж приблизно на 50% більше, в порівнянні з яхтою.

Також хотіли б нагадати всім, хто зацікавився турами на яхті, наприклад тур на яхті Туреччина або тур на яхті Греція, Ви завжди можете зв’язатися з нашими фахівцями, які з радістю проконсультують вас і підберуть найбільш відповідне рішення.