Підготовка до вітрильної регати

Підготовка до вітрильної регати

Що можливо зробити для підготовки до вітрильної регати? Як вибрати капітана, човен і команду, якщо ти поки що нікого не знаєш Найголовніше — бажання. Усьому решті можна навчитися, ніж ми зараз і займемося.

Які бувають вітрильні регати

Для початку варто зрозуміти, які взагалі бувають регати. Регат дуже багато, розраховані вони на учасників із різним рівнем підготовки: професіоналів та аматорів. Бувають командні гонки і для одинаків, на яхтах одного класу і на абсолютно різних човнах. Є прибережні гонки та офшорні, які проходять далеко від берега у відкритому морі, де навігація набагато складніша, особливо у темряві.

Існують національні та міжнародні перегони, до яких команди готуються серйозно та заздалегідь, а до човнів. пред’являються особливі вимоги. Є ряд престижних вітрильних регат, які привертають увагу яхтсменів з усієї планети. Наприклад, це найстаріша гонка Кубок Америки, де кожен човен обладнають, використовуючи новітні технології, або Rolex Sydney Hobart, яка проходить в Австралії, де навігація досить жорстка через вітри та течії.

Навколосвітня регата The Ocean Race затягується на кілька місяців, і це окреме випробування для всієї команди. А Vendee Globe – гонка навколо світла нон-стоп для одинаків у дуже складних умовах. Лише половина учасників зазвичай завершує цю регату до кінця, як це непросте випробування навіть для підготовлених яхтсменів.

Але взяти участь у регатах топового рівня можуть і новачки. Наприклад, у міжнародних регатах Rolex Middle Sea Race або Copa del Rey (її ще називають “Кубок Короля Іспанії”) беруть участь російські команди, чиї капітани часом готові взяти на човен людей без досвіду.

Звичайно, краще долучатися до перегонів поступово, а не рватися одразу в океан. Багато аматорських регат проходить у Туреччини, Греції та Хорватії, так як це зручні та доступні акваторії саме для участі в регаті для новачків. Найпопулярніші місяці – травень та жовтень. Спортивний вітрильний сезон на Середземному морі за традицією завершують у листопаді турецькі регати Gocek Race та Rixos Sailing Cup. Хоча навігація у теплих краях не припиняється і взимку.

До речі, не варто перейматися мовним бар’єром. Приблизно 80% учасників на турецьких регатах – це російськомовні. екіпажі. Також є і повністю російські вітрильні заходи. Доступна участь у регаті та для новачків.

Підготовка до вітрильної регати

Що потрібно знати про участь у регаті

Насамперед варто пам’ятати, що регата — це робота в команді, де роль кожного учасника є дуже важливою. Але досвідчений і чуйний капітан ніколи не дасть новачкові навантаження, з яким він не впорається. Якщо щось не так чи у вас Є питання, обов’язково повідомляйте капітанові заздалегідь. Це дозволить уникнути серйозніших проблем у самий невідповідний момент.

Під час регати ви повинні дотримуватися спільного розкладу, а особисті інтереси йдуть на другий план. Наприклад, точно не варто захоплюватися зйомкою селфі під час гонки, замість того, щоб вчасно виконувати маневр на своїй позиції.

Пам’ятайте про яхтовий етикет, поважайте свій екіпаж та інших суперників. Адже кожен, хто бере участь у регаті, насамперед черга, хоче отримувати задоволення від вітрильного спорту та приємного спілкування.

Регати, при всій своїй красі та естетичності, залишаються екстремальним видом спорту, так що завжди пам’ятаєте про безпеки та чітко дотримуйтесь інструкцій капітана. Під час навігації це дуже важливо. І якщо вас просять одягнути рятувальний жилет або працювати на човні тільки в рукавичках – дотримуйтесь цих рекомендацій.

Намагайтеся виявляти відповідальність, старанність та пунктуальність. Це завжди цінується у команді.

Підготовка до вітрильної регати

Як проходить регата

Розпорядок регат відрізняється залежно від формату. Наприклад, є перегони одного дня. Після короткої інструкції ви виходите на воду, змагаєтесь і повертаєтеся назад на базу. Такі перегони є і в розкладі SportFlot, змагання відбуваються на спортивних човнах SB20. Це дуже зручно для тих, хто хоче долучитися до вітрильного спорту. Проте часу на повноцінну участь у регаті десь там немає.

Виїзні регати тривають зазвичай тиждень. Час пролітає швидко, але за ці сім днів ви повністю занурюєтеся в атмосферу парусного спорту, встигаєте познайомитися з дуже різними людьми і, звичайно, отримати масу вражень морської практики.

Перегони можуть бути маршрутні, коли потрібно потрапити з однієї точки до іншої, або на короткі дистанції, коли всі змагання відбуваються в одній акваторії. Під час маршрутних перегонів ви зможете побачити нові місця, адже щовечора ви фінішуватимете з командою в новому місці. У регатах, що базуються в одному яхтовому селищі чи місті, більше робиться акцент на спортивній програмі. У день може бути по дві гонки різною складності, у тому числі це петлі та трикутники, що вимагають більшої майстерності від команди та капітана.

Під час маршрутних перегонів, швидше за все, ви житимете на яхті. Комусь до душі така романтика, а комусь хочеться більше комфорту. Зате, коли регата проходить в одному місці, ви можете забронювати готель або орендувати житло, спокійно висипатися, а в море виходити лише вдень на час перегонів.

За традицією, напередодні регати зазвичай влаштовують вечір-знайомство або вітальну вечірку з коктейлями. кожне ранок починається з брифінгу капітанів, які отримують додаткові інструкції щодо майбутнього гоночного дня. Будьте готові до того, що ваш день під час регат починатиметься рано. Зазвичай вже до 9 ранку команди готуються вийти на воду, щоб встигнути потренуватися і вчасно зайняти місце біля стартової лінії. Це означає, що до цього часу ви повинні встигнути привести себе в порядок, поснідати і бути на борту у всьому екіпіруванні.

Під час гонок та навігації все зазвичай більш зосереджені, зате після фінішу розслаблюються на повну. Вечірні розваги залежить від організаторів регати. Це може бути оголошення результатів і жива музика або веселий вечір з піснями, конкурсами та запальними танцями. Завершується регата гала-вечерею та церемонією, на якій нагороджуються переможці, вручаються заповітні кубки та медалі. Саме на цей момент часто чекають дівчатка-яхтсменки, щоб вигуляти свої гарні вбрання. Щоправда, у таких вечорах завжди є частка смутку. Перегони закінчилися, прийшло час розлучатися з людьми, що стали для тебе близькими та рідними.

Як взяти участь у регаті

Участь у регаті для новачків здається чимось недоступною, але це не так. Дуже багато хто вперше виявляється на парусній яхті саме під час регат. У хорошій компанії адаптація та навчання яхтингу проходить ще швидше і приємніше.
Звичайно, завжди найнадійніший спосіб – це рекомендації. Спробуйте знайти серед своїх знайомих, друзів та колег тих, хто вже брав участь у регатах і зможе направити вас. Ще варто звернутися до місцевого яхтового клубу або зайнятися пошуками в інтернеті, у тому числі у спеціалізованих групах. Але будьте уважні, бо далеко не кожен шкіпер, який отримав права на яхту, здатний гідно виступити на регаті в екстремальних умовах. Вимоги до безпеки та рівню підготовки все-таки вище, ніж до звичайного круїзу.

Як же вибрати капітана і команду Знайдіть російськомовні регати, які проводяться не перший рік. Часто організатори продають окремі місця на регату, а потім розподіляють усіх учасників за командами. Так що навіть якщо ви поки самотні, вам все одно вдасться вписатися в екіпаж. Ще один надійний спосіб – звернутися в вітрильні школи. Часто їхні капітани беруть участь у різних регатах та звуть із собою як своїх випускників, так і тих, хто тільки хоче познайомитися із вітрильним спортом.

Підготовка до вітрильної регати для новачків

Будь-який яхтовий досвід, навіть теоретичний, завжди буде плюсом у вітрильних перегонах. Якщо ви збираєтеся взяти участь в регаті вперше, вивчіть наперед основні морські терміни, почитайте правила вітрильних гонок. Так ви зможете спілкуватися з іншими яхтсменами приблизно однією мовою, не лякаючись слів «потравити», «оверштаг», «левентик», «шкот», «Галс» та багатьох інших чудових виразів. Якщо матчасть поки що важко вкладається в голові, не переживайте. Все-таки багато капітанів терпляче ставляться до новачків і можуть попросити вас взяти «он ту зелену мотузку» і прибрати ноги «ось від цієї круглої чорної штуковини».

Заздалегідь подивіться прогноз погоди, але пам’ятайте, що в морі вона завжди мінлива, тому краще брати з собою на човен різний спортивний одяг. Уточніть у капітанів чи організаторів, чи передбачений якийсь дрес-код на регаті? Увечері на вас можуть чекати тематичні вечірки, де знадобиться спеціальне вбрання. Наприклад, яскрава гавайська сорочка або щось біле.

На регатах особливо актуальні рукавички, взуття на світлій підошві, що не ковзає, кепки та окуляри зі спеціальними. застібками та шнурами. Наколінники теж будуть не зайвими, тим більше новачків часто відправляють на закрен, під час якого доводиться пересуватися по яхті повзком. Якісь аксесуари часто можна купити на яхтових курортах, де проходять регати.

Що стосується фірмового яхтового одягу – це завжди вибір кожного. Досвідчені капітани жартують, що саме новачків можна визначити на регатах по чистому брендовому одязі, з якого ледве встигли зрізати бирки та цінники.

Головне, запакуйте весь свій гардероб у м’які сумки, якщо плануєте жити на човні. Для валіз там точно не залишиться місця, тим більше зазвичай у гонках простір зайнятий додатковими вітрилами.

Хочете взяти участь у регаті, але не знаєте, з чого почати і кому довіритися? Приходьте до нас. У вітрильній школі SportFlot ви можете пройти підготовку до вітрильної регати для новачків, взяти участь у пробних гонках, вивчитися на шкіпера, а також приєднатися до команди на одній із міжнародних регат.

Залишити відповідь

Примітка: Коментарі на веб-сайті відображають погляди їхніх авторів і не обов’язково погляди інтернет-порталу. Просимо утриматися від образ, нецензурної лайки та нецензурних висловлювань. Ми залишаємо за собою право видаляти будь-які коментарі без попередження чи пояснень.

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля підписані знаком *